Po czym na usg można określić, że właśnie ma się owulację?

Witam. Wczoraj byłam na zwykłym badaniu usg u ginokologa, zapytałam czy miałam już owulacje a pani doktor powiedziła, że właśnie teraz jest. Po czym na usg można określić, że właśnie ma się owulaję? na obrazie widziałam tylko wielką czarną kulkę. Pozdrawiam

W zakresie USG jajnika widoczny jest powiększony pęcherzyk Graafa czyli malutka torbielka, która zawiera w sobie komórkę jajową.