Po czym rozpoznać, że borelioza się rozwija?

witam mam pytanie.podjrzewa sie u mnie bolerioze mialem pogryzienia przez kleszcze.oczywiscie rumien wedrujacy a takze mialem wyniki robione miesiac do tylu wynik byl 3,8 .w tym miesiacu zrobilem podne wyniki metoda eliza i wyszlo 4.4 prosze o komentarz do moich badan a takze jakies zalecenia.czy choroba sie rozwija czy juz ten wynik swiadczy o zakazeniu

Testy serologiczne czyli p/ciała nie nadaja sie do precezyjnego oceny rozwijania sie infekcji. Bez antybiotykoterapii infekcja sie bedzie rozwijała. Do jej monitorowania oprócz stanu klinicznego nadaje sie test LTT i ocena limfocytów CD57