Powracający rumień a możliwość boreliozy

Witam,od 5lat 1xdo roku(czasami 2x ,zazwyczaj latem)pojawia sie u mnie taki sam rumien,w srodku jasnej barwy,z czerwona otoczka.ostatni raz jak wyjeto mi kleszcza z glowy,mialam robione badania na bolerioze,wyszlo ze boleriozy nie mam-ale to bylo 10lat temu.Od 5lat pojawia sie u mnie rumien wedrujacy zazwyczaj nogi,uda.Mialam inne objawy przez ostatnie kilka miesiecy,ale badania wykazaly bardzo duzy niedobor zelaza i wit.B12.czy moze to byc bolerioza? Dziekuje za odpowiedz!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Prawdopodobieństwo boreliozy jest niewielkie. Jeśli chce Pani jednak przeprowadzić sobie diagnostykę w kierunku boreliozy, proszę skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych.