Po jakim czasie może pojawić się wodobrzusze i zmiany skórne u osoby z marskością wątroby?

Zdiagnozowana marskoskość watroby alkoholowa.Nie ma na razie żadnych objawów zewnętrznych [skórnych,wodobrzusze].Po jakim czasie się pojawią.

Lek. Katarzyna Szymczak

Przebieg zależy głównie od tego czy dalej nadużywany jest alkohol, jeśli tak to szybko może dojść do progresji choroby i objawów , przy abstynencji moze ich nie być wiele miesięcy.
Pozdrawiam