Po jakim czasie od stosunku test będzie wiarygodny?

Witam. Brałam tabletki antykocepcyjne przez pol roku. Od września już nie stosuję tabletek. przez caly wrzesień okres nie wystapił i pojawił się 8 pażdziernika. Trwał 6 dni. 10 Listopada współżyłam z mężem, używalismy prezerwatywy, pod koniec stosunku mąż osiągnął orgazm i okazało się że gumka spadła a sperma była w środku poza gumką. Od tego stosunku minęło 12 dni.Okresu na razie nie ma, mam nie regularne miesiączki. Czy test po takim czasie wykaże wiarygodny wynik?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należ odczekać minimum 14 dni od stosunku potencjalnie mogącego skutkować zapłodnieniem. Wyniki wcześniej wykonanych testów uznaje się za niewiarygodne.