Po jakim czasie powinny być ściągnięte szwy po operacji wyrostka robaczkowego?

Miałem operacje wyrostka robaczkowego i chodzi po jakim czasie powinny być sciągnięte szwy dodam ze jest to już 8 doba od operacji wczoraj byłem na kontroli i lekarza nic nie mówił to było w De akutalnie jestem w polsce i bd w niemczech dopiero za 2 tyg .!! czy powinienem zaczekać czy lepiej iśc do szpitala w polsce bo nie wiem dokładnie po jakim czasie powinny być one usunięte pozdrawim Dawid

Witam. Decyzję o usunięciu szwów podejmuje lekarz leczący, a opiera ją o dane z wywiadu, ciężkości przebiegu pooperacyjnego, ropienia w ranie itp. Zwykle szwy mogą być usunięte w 7-14 dobie od zabiegu, czasami jednak musimy je utrzymać dłużej. Do zdjęcia szwów szpital nie jest potrzebny ;) - wystarczy przychodnia.

Szwy mogą pozostać nawet do 2 i 3 tygodni po zabiegach brzusznych. O możliwości i konieczności ich usunięcia decyduje lekarz. Warto zapytać lekarza o takie perspektywy podczas wizyty.