Po jakim czasie samoistnie zniknie oporność bakterii na antybiotyki?

Witam, Mam trądzik, na który pomagają tylko maści z antybiotykami. Mimo, że stosuje je tak jak w ulotkach - nie dłużej niż 3 miesiące, następnie przerwa tyle samo to bakterie uzyskały odporność. Kiedyś taka maść pomagała na 3 miesiące, teraz na 3 tygodnie. Po jakim czasie samoistnie zniknie oporność bakterii na antybiotyki - kanamycynę i erytromycynę? Czy da się to jakoś przyśpieszyć?

Trzeba wziąć wymaz z ropnej krosty na posiew w kierunku bakterii tlenowych i beztlenowych z określeniem ich lekowrażliwości i zgodnie z antybiogramem przeprowadzić kilkutygodniową antybiotykoterapię doustną.