Po porodzie nie trzymam moczu, czy powinnam założyć krążek dopochwowy?

Mam 34 lata, po dwóch porodach mam problem z wysiłkowym trzymaniem moczu. Problem mój pojawia się najczęściej przy kichaniu, skakaniu, kaszlu. Problem pojawił się już po pierwszym porodzie, po drugim się nasilił.
Słyszałam o krążkach dopochwowych. Co to jest i czy powinnam z tego zabiegu skorzystać?
Jestem 9 miesięcy po porodzie i mam kilka kilogramów nadwagi przy wzroście 160 cm ważę 72 kg.

Witam serdecznie,
Istotnie, Pani opis wskazuje na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Jednak odradzam nacisk na założenie pessarium, które jest metodą ostateczną, stosowaną w przypadku nieskuteczności innych.
W pierwszej kolejności zalecam fizjoterapię oraz ćwiczenia stymulujące mięśnie przepony moczowo - płciowej. Doradzam w tym celu konsultację ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam

Jeżeli gubienie moczu obserwuje Pani przy kichaniu, kasłaniu, wykonywaniu ćwiczeń fizycznych- to zapewne doszło w czasie porodu do uszkodzenia struktur miednicy, a obserwowane przez Panią dolegliwości są wysiłkowym nietrzymaniem moczu (WNM) . Warto skonsultować się z ginekologiem, a następnie zacząć REGULARNIE wykonywać ćwiczenia tzw. Kegla. Odradzam na obecnym etapie pessary. Dodatkowo może Pani wykonać bezinwazyjny zabieg laserowego leczenia WNM. Bez podjęcia przez Panią aktywnych działań dolegliwości raczej same nie ustąpią, a będą się pogłębiały, efektem może być konieczność wykonania zabiegu operacyjnego. pozdrawiam kz