Podanie krwi po porodzie

młoda kobieta 24lat po porodzie, wynik morfologii 7,2, po dwóch dniach 6,8 czy konieczne jest podanie krwi. Jeden lekarz na dyżurze odradza inny jest za. czy jest duże ryzyko , objawy przy podaniu krwi. Leczona jest narazie tabletkami

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom hemoglobiny rzeczywiście wskazuje na konieczność transfuzji. Podanie krwi aktualnie właściwie obarczone jest znikomym ryzykiem powikłań.