Podanie mleka krowiego dla rocznego syna

Witam. Mój roczny synek od tygodnia pije krowie mleko. Toleruje je i bardzo mu smakuje. Od 2 miesiecy je danonki i tez je toleruje. Żadnych alergii. Czy moge juz zrezygnować całkiem z mleka modyfikowanego ? Czy nie za wczesnie Podalam mleko krowie ?

Witam,

Wprowadzanie do diety dziecka mleka krowiego stanowi przedmiot wielu dyskusji wśród ekspertów. Po ukończeniu przez dziecko 1. roku życia nie ma przeciwwskazań do wprowadzenia mleka krowiego. Można także urozmaicać dietę dziecka wprowadzając inne produkty będące źródłem białka i wapnia - maślankę, kefir, jogurt czy mleko acidofilne.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

www.klinikazywienia.pl

Mleka modyfikowanego bym nie dostawiała, to produkt kompletny pod względem witamin i minerałów, warto go podawać jeszcze dziecku - mleko krowie nie pokryje zapotrzebowania na wszystkie potrzebne składniki u roczniaka.
Jednak z całą pewnością wykluczyłabym z diety dziecka danonki - źródło, przede wszystkim dużej ilości cukru!

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea