Podanie niemowlęciu szczepionki Infanrix

Po jakim czasie powinna zostać podana u niemowlaka 3 dawka szczepionki 5 w 1 (infanrix). Poprzednie dawki były podawane co 8 tyg. Czy wydłużenie przerwy do 10 t yg może zmniejszyć jej skuteczność? Czy można jednocześnie z nią podać szczepionke przeciwko meningokokom C czy lepiej rozdzielić to na dwa szczepienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli została pominięta dawka to w najbliższym możliwym terminie. Można podać razem z szczepionką przeciwko meninkokom. Zawsze kwalifikację przed szczepieniem przeprowadza lekarz badający. Proszę udać się do lekarza pediatry.