Podanie profilaktyczne Groprinosinu dziecku po kontakcie z chorym na ospę wietrzną

Witam, 10-letni syn miał kilka dni temu kontakt z osobą chorą na ospę wietrzną. Zalecono mi podanie mu Groprinosinu, żeby złagodzić ewentualnie przebieg choroby... ale nie wiem w jakiej dawce. Syn waży 38 kg. Dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Dzie­ci w wieku po­wy­żej 1 roku: 50 mg/kg masy ciała/dobę, po­da­wa­ne w kilku daw­kach po­dzie­lo­nych. (w 3-4 rów­nych daw­kach po­dzie­lo­nych w ciągu doby). czyli 500 mg co 6 godzin