Podawanie antybiotyku 3,5-miesięcznemu dziecku

Do pediatry. dziecko 3,5 miesiąca z zapaleniem oskrzeli dostało wczoraj antybiotyk Zinnat 2 mg dawka, wczoraj dostał pierwszą dawkę dzisiaj rano próbowaliśmy na różne sposoby mieszając z mlekiem podając strzykawką, niestety po tym jak udało sie by dziecko połkneło lek po chwili wymiotował. Moje pytanie co dalej mamy robić czy próbować na wieczór dawać lek czy nie. jeśli tak czy jest jakiś dobry sposób by podać ten niezbyt dobry lek. dziecko nie gorączkuję kaszel sie utrzymuje ale jest mniejszy,

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do pediatry w celu ustalenia najbardziej odpowiedniego postępowania.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę spróbować jeszcze raz podać dziecku lekarstwo, jeśli się nie powiedzie udać się do lekarza w celu zmiany sposobu leczenia.
Pozdrawiam