Podawanie Ismigenu 9-letniemu dziecku

dziecko 9 lat w pątek skończyło Ismigen(wymaz z gardła gronkowiec i klebsiella przeleczone antybiotykiem, na drugi dzień rozpoczęty Ismigen przez 3 m-ce). w sobote przy wstawaniu bolała ją głowa,w niedzielę doszedł nos głęboko zatkany i głowa przy wstawaniu,w poniedz.doszło bolące ucho.lekarska stwierdziła,że ucho dicortineff pomoże ale jak zobaczyła rozpulchnione migdały i bolący powiększony migdał przepisała Amotaks 1g.czy Ismigen nie zadziałął?czy trzeba podać antybiotyk?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie kierować się zaleceniami lekarza badajacego.