Stosowanie leku Ismigen na gardło u dziecka

Witam! Dziecko ( 4,5 roku )od 6.12.2014 jest na antybiotyku ( ceclor i 2 butelki ospenu ) dzis jest 3.01.205 i znów czerwone gardło i bolące....laryngolog zapisał nam ismigen. Czy występują jakiej skutki uboczne tego leku, czy dziecko przy nim może uczęszczać do przedszkola? Jak można inaczej podawać ten lek.....1 tabletkę trosze possał i połkał. Dziękuję.

Przerwij przedszkole w tym roku, to jeszcze za wcześnie. Antybiotyki i szczepionki bierze sie po wykonaniu wymazów, posiewów i antybiogramu. Lekarz strzela kulą w plot. Przerwij to wszystko i zlikwiduj chodzenie do przedszkola.