Podawanie kleiku ryżowego 4-miesięcznemu dziecku

Witam, moja córka ma skończone 4miesiące i zastanawiałam się czy mogę jej podować na noc do mleka modyfikowanego trochę kleiku ryżowego czy może to jest jeszcze za wcześnie?

Michał Springer

Witam. Dostępne są na rynku preparaty kleiku ryżowego możliwe do stosowania po 4. miesiącu życia. Należy zastosować się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu konkretnego preparatu. Proponuję również skonsultować się z lekarzem, który będzie miał możliwość zbadania i zebrania wywiadu oraz oceny rozwoju dziecka i zaproponować najlepszą metodę rozszerzenia diety. Pozdrawiam.