Podawanie niemowlakowi innego mleka

witam. chcialam sie zapytac jak jest ze zmina mm. moje dziecko ma 9 miesiecy jestesmy w anglii i je mleko aptamil ale niedlugo jedziemy do polski na dluzszy czas takze nie mam jak zabrac zapasu mleka. czy moge jej podawac w polsce np mleko nan albo bebiko a po powrocie znowu wrocic na to ktore pila??

Najlepiej byłoby jeszcze w Anglii wypróbować mleko, które jest dostępne w Polsce. Najlepiej stopniowo wprowadzając nowe zastępując stare w jednym posiłku. (0/0 i 4/4; 1/4 i 3/4; 2/4 i 2/4; 3/4 i 1/4; 4/4 i 0/0 - każda zmiana np. przez 2 dni w zależności od tego jak dziecko będzie tolerować zmianę). Wartość odżywcza obu powinna być zbliżona. Gwałtowne przejście na nowe mleko może spowodować niechęć dziecka do spróbowania czegoś nowego. Możliwe są też ewentualne dolegliwości zwązane ze zbyt szybką zmianą i potencjalnie szkodliwym działaniem jakiejś substancji zawartej w mleku, która dziecku nie będzie służyła. Jest to wielka niewiadoma :) Ewentualnie zabrać ze sobą jakiś zapas i już w Polsce zastosować stopniowe przejście na nowe mleko. Myślę, że powrót do "starego" mleka będzie mniej kłopotliwy i możliwy do zrealizowania bez przyzwyczajania.