Podawanie tabletek z morwy białej, aby glukoza wróciła do normy

Mój synek ma na czczo 102 cukru,ma 17 lat jest bardzo szczupły.Cukrzyca jest wykluczona.Czy moge podawać mu tabletki z morwy białej,aby glukoza na czczo wróciła do normy?Dziękuje za odpowiedż.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w obecnej sytuacji syn nie wymaga leczenia. Proszę zauważyć, że dziecko jest szczupłe, a tabletki z morwy działają też odchudzająco.

Jesli te wartości są zmierzone glukometrem to nie mają większej wartości. Wskazane oznaczenie w laboratorium. Przed włączeniem czegokolwiek zalecam konsultację lekarską, gdyż istotnie wymaga wyjaśnienia dlaczego młody, szczupły człowiek ma nieco podwyższoną glikemię na czczo.