Podejrzenie candidy i bóle brzucha

Czy jeśli podejrzewam u siebie candide powinienem już trzymać restrykcyjna diete czy najpierw poczekać na wyniki kału w kierunku grzybów? Miałem już ją w gardle, po przyjęciu nystatyny trochęczasu było ok ale teraz mam bóle dolnej części brzucha, bulgotaniayy, gazy, lekarz wykonał tylko usg brzucha i uciekał brzuch i nic niepokojącego nie stwierdził..

Proszę spokojnie poczekać na wynik badania, a nie włączać już teraz restrykcyjnej diety. Oczywiście proszę utrzymywać dietę rozsądkową, uzależnioną od objawów.