Podejrzenie gronkowca w poważnie uszkodzonej w trakcie wypadku stopie

Witam jestem po wypadku i od 6 lat cały czas sączy mi z stopy ponieważ ona była poważnie uszkodzona ostatnio lekarz powiedział że to prawdopodobnie gronkowiec trochę się boje nie wiem co to jest, proszę o jakąś poradę co mam zrobić by go zlikwidować, stosowałam leki luivac ale to nic nie dało nadal mi sączy. Proszę pomóżcie mi.

Dzień dobry

Jeżeli taka sytuacja ma miejsce od 6 lat to niestety prawdopodobnie jest to przewlekłe zakażenie kości. Wyleczenie takiej choroby jest bardzo trudne, często potrzebne jest leczenie operacyjne. Istnieją specjalne oddziały leczenia zakażeń kości. Proszę poprosić o skierowanie na taki oddział.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda traumatolog