Złamanie kości śródstopia a budowa kostniny

Dzien dobry, cztery tygodnie temu zlamalam po skosie w polowie piata kosc srodstopia na 2 cm , bez przemieszczenia, po czterech tyg gentgen -bardzo minimalna kostnina, czy jak sie zaczela budowac to pojdzie szybciej? dziekuje za odp, klaudia

Dzień dobry
4 tygodnie to bardzo krótki okres dla takiego złamania. Czas potrzebny na wygojenie to 6 do 8 tygodni. Dopiero po tym okresie będzie można zacząć stawać na stopie (pod warunkiem widocznego zrostu kostnego w badaniu RTG).
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda, traumatolog