Podejrzenie guza koloidowego tarczycy

Witam! Wykonałam badanie cytopatologiczne - tarczyca - rozpoznanie: krew, skąpy koloid, jedno skupisko komórek pęcherzykowych tarczycy z cechami nieznacznej anizocytozy oraz nieliczne, rozproszone i pozbawione cytoplazmy jądra komórek nabłonkowych w tle. Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego wyniku. Dziękuję za pomoc.

Taki wynik raczej nie świadczy o niczym niebezpiecznym w zakresie guza tarczycy. To prawdopodobnie zwykły guz koloidowy. Dalsze kryteria postępowania związane z guzem powinny być uzależnione od obrazu w USG (np. wielkości guza/ów) oraz od wyników badań poziomu hormonów tarczycy. O wszystkim musi zadecydować prowadzący endokrynolog.