Podejrzenie kłykciny kończystej i upławy

Jestem pod kontrola lekarza bo choruje na endometrioze, kilka lat temu pojawiła mi się kilkumilimetrowa narośl, kiedy pytalam o to lekarza omijał pytanie, dziś wybrałam się do innego i uznał to za klykcine.czy jest możliwe aby nie mieć hpv przy klykcinie?czy szczepionka może jeszcze pomoc? Czy to ze posiadam nadzerke może mieć coś wspólnego? Czy po usunięciu tej kłykciny jest szansa na to aby ustąpiły upławy?

Odpowiedż na Pani pytanie jest możliwa po obejrzeniu opisanej zmiany, dlatego wszystkie wątpliwości powinny być wyjaśnione z ginekologiem w czasie wizyty. Kłykciny zawsze są związane z infekcją wirusem HPV i wymagają leczenia,