Podejrzenie obustronnej kręgoszczeliny L5

Ześlizg przedni trzonu L5 o 5mm.Podejrzenie obustronnej kręgoszczeliny L5.Zmiany zwyrodnieniowe stawów m-kręgowych.Obniżona wysokość , dehydratacja i uogólnione uwypuklenie krążka m-kręgowego, z impresją worka oponowego.Umiarkowane, kostne i dyskogenne ograniczenie otworow m-kręgowych.Zwyrodnienie tłuszczowe i obrzęk sąsiadujących części trzonów L5 i S1. L4 L5-Niewielka dehydratacja krążka m-kręgowego.Zmaiany zwyrodnieniowe stawów m-kręgowych, pogrubienie wiązadeł żółtych.Proszę o interpretacje

Jak rozumiem jest to wynik badania MRI. W tym badaniu nie da się dobrze ocenić czy występuje kręgoszczelina czy też nie. Wskazane wykonanie TK lub chociaż normalnego zdjęcia RTG dla prawidłowej oceny kostnych elementów na poziomie L5-S1. A z wynikiem (niestety) do lek. ortopedy. Badanie jak to badanie, jest tylko elementem dodatkowym. Pełna interpretacja po badaniu pacjenta.