Podejrzenie stwardnienia rozsianego przy zapaleniu rdzeniowo-mózgowym

Witam mam 26 lat. 3 lata temu przeszedlem najprawdopodobnie zapalenie rdzeniowo- mozgowe. Mam podejrzenje stwardnienia rozsianego. Nie wiem czy to jest przyczyna ale mam problem podczas stosunku. Minowi ie mam wzwod i za chwile go nie mam tak samo jak jestem w partnerce. Dodatkowo moj penis jest bardzo czuly i wrazliwy i przy dotyku czuje dyskomfort przez co tez czuje dziwne prady az do nog. 3 miesiace temu mialem zabieg wydluzania wezidelka. Stosuje zele i nic mam problem z dojsciem. pomocy!

Witam serdecznie,

Podejrzenie o stwardnienie rozsiane musi potwierdzić lub wykluczyć lekarz neurolog. Natomiast z problemami seksualnymi, które Pan opisuję, proszę udać się do lekarza seksuologa na konsultację aby zweryfikował podłoże problemu.

Pozdrawiam.

Diagnostyką stwardnienia rozsianego zajmują się neurolodzy. Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych, badania przedmiotowego i badań dodatkowych, wśród których najważniejszy jest MRI.
Zaburzenia seksualne należą do obrazu stwardnienia rozsianego, ale na ogół występują w późniejszym stadium choroby i nie jako izolowany objaw.
Przyczyny dolegliwości raczej należy szukać gdzie indziej; urolog, seksuolog.