Podejrzenie toksycznego zapalenia wątroby a spożywanie piwa

Witam serdecznie, Czy jest taka możliwość, aby hepatolog zasugerował pacjentowi z podejrzeniem toksycznego zapalenia wątroby (okaże się po szczegółowych badaniach), że wypicie w krótkich odstępach czasowych dwóch piw (5-6%alk) w ciągu dnia dwa razy w tygodniu nie ma większego wpływu na jego stan zdrowia? Problem dotyczy mojego brata (26 lat), który podobno w ten sposób został "poinstruowany" przez lekarza. Wraz z rodzicami bardzo martwimy się o jego zdrowie. Pozdrawiam serdecznie

W przypadku toksycznego zapalenia wątroby zaleca się całkowita abstynencję alkoholową (także spożywanie piwa!)