Ostre zapalenie trzustki a wypicie piwa

Witam! Dwa lata temu przeszedłem ostre zapalenie trzustki. Przyczyna: alkohol. Po wyjściu ze szpitala do dziś nie odczuwam żadnych dolegliwości. Jakie badania kontrolne powinienem wykonywać po tym okresie? I czy wypicie jednego piwa może mi zaszkodzić (od czasu choroby nie piję alkoholu)? Dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nie ma konieczności wykonywania badań dodatkowych w przypadku braku objawów. Wypicie umiarkowanej ilości alkoholu nie wpłynie negatywnie na stan trzustki.