Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie wznowy przepukliny

Odczuwam ból w prawej pachwinie. Nie jest to ból ciągły, można porównać go do dyskomfortu, który pojawia się i znika, przypomina ból zęba, trwa kilka sekund. Około rok temu przeszedłem operację usunięcia przepukliny po tej stronie. Dziś cierpię też na dolegliwość przepukliny krążka (kręgosłupa), która to powoduje bóle - rwa kulszowa. Fizjoterapeuta, u którego mam zajęcia, twierdzi iż może to być spowodowane dolegliwością kręgosłupa, na którą cierpię. Odczuwałem podobne bóle/dyskomfort przed operacją przepukliny, teraz wróciły i nasiliła się ich częstotliwość. Obawiam się, iż może to być nawrót przepukliny. Aktualnie przepuklina nie jest widoczna, tak jak poprzednim razem. Kilka lat temu miałem też zabieg na przepuklinę po lewej stronie.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Leczenie ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jak przebiega jej leczenie? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Aby konkretnie wykluczyć lub potwierdzić obecność wznowy przepukliny (wątpiące), wystarczającym jest wizyta kontrolna u chirurga ogólnego. On po badaniu fizykalnym wytłumaczy, czy dolegliwości mogą być związane ze wznową przepukliny. Raczej obecne objawy, jakie Pan przedstawia, są powiązane ze zmianami w zakresie kręgosłupa i w tym kierunku bym się kierował. Proszę w tej sprawie skonsultować się z neurologiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy