Podejrzenie wznowy przepukliny

Odczuwam ból w prawej pachwinie. Nie jest to ból ciągły, można porównać go do dyskomfortu, który pojawia się i znika, przypomina ból zęba, trwa kilka sekund. Około rok temu przeszedłem operację usunięcia przepukliny po tej stronie. Dziś cierpię też na dolegliwość przepukliny krążka (kręgosłupa), która to powoduje bóle - rwa kulszowa. Fizjoterapeuta, u którego mam zajęcia, twierdzi iż może to być spowodowane dolegliwością kręgosłupa, na którą cierpię. Odczuwałem podobne bóle/dyskomfort przed operacją przepukliny, teraz wróciły i nasiliła się ich częstotliwość. Obawiam się, iż może to być nawrót przepukliny. Aktualnie przepuklina nie jest widoczna, tak jak poprzednim razem. Kilka lat temu miałem też zabieg na przepuklinę po lewej stronie.

Aby konkretnie wykluczyć lub potwierdzić obecność wznowy przepukliny (wątpiące), wystarczającym jest wizyta kontrolna u chirurga ogólnego. On po badaniu fizykalnym wytłumaczy, czy dolegliwości mogą być związane ze wznową przepukliny. Raczej obecne objawy, jakie Pan przedstawia, są powiązane ze zmianami w zakresie kręgosłupa i w tym kierunku bym się kierował. Proszę w tej sprawie skonsultować się z neurologiem.