Podejrzenie WZW typu C lub marskości wątroby i wyniki ALAT

Witam . Mój 19-letni syn ćwiczy na siłowni . Wspomaga sie odżywkami białkowymi . Ostatnio bardzo osłabł, miał krwotoki z nosa . Wyniki - ALAT 575 ASPAT 170 .Powtórzone po 3 dniach przyjmowania LIV.52 ALAT 300 ASPAT 95 Lekarz straszy WZW typu C , lub marskość . Czy to możliwe , przecież wyniki są lepsze ? Pozostałe wyniki w normie . Do poradni termin - luty 2015 . Co mam robić ? Czy to się może cofnąć ?

Syn ma znacznie podwyższone transaminazy. Nie można tego leczyć ziołami itp. Konieczne jest badanie USG brzucha, badanie w kierunku zakażenia WZW typ B. Te badania zleca lekarz POZ Badanie na WZW typ C może zlecić lekarz w Poradni specjalistycznej. Jeśli termin do poradni hepatologicznej jest odległy to niestety trzeba fundnąć sobie badanie prywatnie w kierunku zakażenia HCV (badanie krwi). Koniecznie musi pan zadbać, żeby syn ostawił wszystkie odżywki. Po pierwsze nie wiadomo co za świństwo do tego dosypują. Przykro mi, ale można się zastanowić czy syn nie używa sterydów anabolicznych, które mają silne działanie hepatotoksyczne.