Podejrzenie zaparć u 7-miesięcznego dziecka

Witam moj 7 miesieczny synek chyba ma zaparcia,Tzn wczesniej kupki robil codziennie a od jakiegos czasu raz w tygodniu albo rzadziej,Czy moge mu jakos pomoc,podac jakas herbatke i czy takie cos jest normalne.Dodam ze karmie piersia a on nie jest zbyt chetny na probowanie nowych rzeczy.

Szanowna Pani,
Zbyt rzadkie oddawanie stolca może być wynikiem zbyt skąpego pojemnika, diety maloresztkowej lub innych rzadszych chorób. Przede wszystkim proszę zwiekszyć podaż płynów, postarać się o urozmaicenie diety (warzywa i owoce z blonnikiem) lub ewentualnie podać laktuloze. W razie niepowodzenia pozostaje pediatra.
Z poważaniem,
J.Zachwieja