Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego

Witam! Dostałam skierowanie do poradni hematologicznej ze względu na podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego (jestem po 3 poronieniach). Chciałam zapytać jakie badania powinnam zrobić przed wizytą aby już mieć ze sobą jakieś wyniki i nie tracić czasu do następnej wizyty bo kolejki są strasznie długie. Słyszałam, że można prywatnie oznaczyć przeciwciała APA tylko zastanawiam się które to mają być w moim przypadku? I ewentualnie w jakiej klasie? Z góry dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Poronienie

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę udać się do lekarza hematologa. Po badaniu będzie można określić odpowiedni panel badań. Sądzę, że należy oznaczyć antykoagulant toczniowy, przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM, przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie I.

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Sugeruję jednak poczekać do wizyty u hematologa, ponieważ potencjalny przekrój badań jakie można wykonać w diagnostyce jest bardzo szeroki i nie koniecznie potrzebny. Po zebraniu wywiadu lekarz zawęzi wachlarz badań. Są to badania kosztowne dlatego warto jednak poczekać, a z wynikami (Wykonanymi na koszt NFZ) może Pani się udać prywatnie do tego samego hematologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy