Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co dokładnie mówi mój wynik?

Witam antykoagulant toczniowy wynik dodatni 1,23 co może oznaczać?
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

antykoagulant toczniowy to grupa przeciwciał antyfosfolipidowych zaburzających funkcjonowanie układu krzepnięcia. Ich obecność może sugerować zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylnej lub tętniczej.

Przeciwciała te stwierdza się także w przebiegu innych chorób, w tym tocznia układowego oraz, zespołu antyfosfolipidowego itd. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoagulant-toczniowy.

Należy tutaj wspomnieć, że obecność antykoagulantu toczniowego stwierdza się także u osób chorych na nowotwory, HIV/AIDS, ale też mających stany zapalne oraz u 1-2% osób zdrowych.

Wynik dodatni oznacza obecność antykoagulanta we krwi, natomiast z czego wynika jego obecność musi rozstrzygnąć lekarz, który skierował Panią na badania.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-antyfosfolipidowy-charakterystyka-objawy-kuracja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy