Podejrzenie zespołu Osgood-Schlattera z odczynem obrzękowym guzowatości kości piszczelowej
Dzień dobry. Po prawie rocznym czasie oczekiwania miałem przeprowadzone badanie MR kolana. Jako, że muszę czekać kolejny miesiąc na konsultacje z ortopedą - bardzo proszę o interpretację i informacje nt. otrzymanych wniosków: Podejrzenie zespołu Osgood-Schlattera z odczynem obrzękowym guzowatości kości piszczelowej, wysiękiem w kaletce podrzepkowej głębokiej i niewielką tendinopatią więzadła właściwego rzepki w tym rzucie. Niewielkie zmiany przeciążeniowe rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej.

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
W przypadku zespołu Osgood Schlattera konieczne jest oszczędzanie kończyny, zaprzestanie intensywnej aktywności fizycznej oraz miejscowe leczenie przeciwzapalne.