Podejrzenie zmian na pęcherzyku żółciowym oraz rak nerki i nowotwór jelita cienkiego

Dwa rozpoznania onkologiczne i dwie operacje: rak jasnokomórkowy -nefrektomia- usunięcie nerki lewej, kontrolne TK wykrywa nowotwór neuroendokrynny jelita cienkiego- hemikolektomia prawostronna.Po tym badanie PETz wyznacznikem Ga68 dotatate wychwytuje 2 zmiany w kręgu Th4-SUV 4,3 oraz w pęcherzyku żólciowym SUV 17,1. USG nie potwierdza zmian na woreczku żółciowym. Jak to wszysto zinterpretowac. Termin następnego PET za 5 m-cy. Czy wystarczy spokojnie czekac czy ewentyalnie cos jeszcze działać.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by wydać konkretną opinię nie znając pełnych danych klinicznych oraz nie mając możliwości oceny szczegółowych danych klinicznych. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Jeśli ma Pani/Pan wątpliwości co do prawidłowości zaleconego postępowania, proszę skonsultować się z innym specjalistą onkologiem.