Podkrążone oczy i widoczne oczodoły

Witam. Panie doktorze mam problem z podkrążonymi oczami i mam bardzo widoczne oczodoły. Moja buzia ogólnie wygląda na smutną,ponurą i jakbym była wiecznie zła. Przez to słyszę wiele docinków na swój temat i tego jak wyglądam. Chciałabym coś z tym zrobić tylko nie wiem w jakim kierunku i do jakiego specjalisty się zgłosić nie wiem czy też można mi pomóc z czymś takim. Wstydzę się tego do tego jestem bardzo szczupła. Bardzo proszę mi pomóc z góry dziękuje. Pozdrawiam

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
ze strony kosmetologii - bardzo serdecznie polecam Pani ćwiczenia jogi twarzy bądź face fitness. W internecie znajdzie Pani sporo materiałów na ten temat, także w postaci krótkim filmików instruktażowych. Efekty zauważalne są już po dwóch tygodniach, a poprawie ulega przede wszystkim owal twarzy, kąciki ust czy koloryt skóry (pracujemy nad poprawą natlenowania krwi).

Witam serdecznie,
warto pomyśleć nad przyczyną pojawienia się podkrążonych oczu: często jest to problem występujący rodzinnie (u mamy, babci itd.) i wtedy ciężko pozbyć się go całkowicie. Przy głęboko osadzonych oczach, zwykle bardziej rzuca się w oczy. Ponadto należy uwzględniać takie czynniki, jak praca przy komputerze, niedobór żelaza we krwi itp. Może Pani spróbować pielęgnacji domowej, np. kremem Inno - derma eye revitalizer (do nabycia w gabinetach kosmetologicznych) lub bardziej skutecznych zabiegów profesjonalnych, jak np. mezoterapia igłowa lub mikroigłowa, zabiegi z kwasami owocowymi i inne.

Pozdrawiam,
ES