Podniesione ciśnienie rozkurczowe

Witam, co może być przyczyną podniesionego ciśnienia rozkurczowego średnio 95. przy skurczowym średnio 125, tętno w spoczynku średnio 50-55. ( regularny wysiłek fizyczny, niski cholesterol, cukier , wszystkie badania podstawowe w normie łącznie z echem serca i ekg holter , plus próba wysiłkowa )

Lek. Tomasz Budlewski

Nadciśnienie tętnicze. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie,