Ciśnienie rozkurczowe wynoszące 50-55

Witam. Od dłuższego czasu wykonuje pomiar ciśnienia tętniczego z czystej ciekawości (rano i wieczor). Z reguły pierwsza wartość waha sie w granicach 110-130, a ciśnienie rozkurczowe zawsze waha sie w przedziale 50-55. Czy ciśnienie rozkurczowe nie jest za niskie? Pozdrawiam, Robert 24l.

Witam,
nic nie mówi Pan o towarzyszącym złym samopoczuciu.
Czasem przy niskim ciśnieniu obserwujemy duże osłabienie, bóle w klatce piersiowej, obrzęki kończyn, silne bóle, bądź zawroty głowy, omdlenia, czy uczucie duszności,Niepokojącym objawem bywa przyspieszony puls (ponad 100 uderzeń serca na minutę w spoczynku).
Konieczna wtedy jest konsultacja lekarska i wykonanie podstawowych badań-morfologii,badań biochemicznych krwi,EKG,czasem ECHO serca.
Osoby z niskim ciśnieniem nie muszą, a nawet nie powinny, ograniczać soli w diecie. Wskazane jest, by dostarczały organizmowi odpowiednią ilość płynów: co najmniej 2 litry na dobę(bez kawy).
Wzrost ciśnienia, gwarantuje ruch na świeżym powietrzu i pływanie. Dobrze jest spać "wysoko", na dwóch poduszkach.
Sugerowałabym mimo wszystko konsultację lekarską.
Pozdrawiam Katarzyna Mudel