Podrażnienie na języku po pocałunkach

Witam Od paru miesięcy mam taki oto problem. Po dłuższym pocałunku "z języczkiem" na następny dzień lub po dwóch dniach na czubku języka pojawia się jakieś podrażnienie. Odczucie jest identyczne jak przy poparzonym języku. Niestety nie jestem pewny czy też wygląda to identycznie. Samo podrażnienie jest mało widoczne ale po napięciu języka uwidaczniają się jakby malutkie czerwone krostki. Jest to bardzo uciążliwe gdyż mam tak prawie po każdym takim pocałunku. Jak temu zapobiegać lub leczyć ?

Proszę udać się do parodontologa na bezpośrednią konsultację.Wskazane bezpośrednie badanie przed i po pocałunku.Badanie należy powtórzyć wielokrotnie.

Warto pamiętać, że każda osoba ma indywidualny profil bakterii w jamie ustnej, tych korzystnych i tych niekorzystnych. Dany szczep bakteryjny u jednej osoby może nie wywoływać schorzeń, ale już u innej może zwiększyć ryzyko np. próchnicy. Owo „podrażnienie”, o którym Pan wspomina może być aftą, którą możemy się zarazić poprzez kontakt fizyczny, czyli np. poprzez pocałunek. Jeśli jednak krostka nie goi się przez okres do 2 tygodni oraz występują inne objawy takie jak biały nalot na języku czy ból gardła, to nie należy lekceważyć problemu. W celu dokładnej diagnozy wymagana jest konsultacja periodontologiczna.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl