Podróż autem w 8. tygodniu ciąży

Witam jestem w 8 tyg ciąży.planuje podróż autem z Anglii do Polski na święta czyli będę w 12 tyg ciąży.czy podróż eurotunelem jest bezpieczna dla dziecka?gdyż tunel jest położony 100m p.p.m. Dodam że czuje się dobrze mdłości ustały.czy tak długa podróż jest bezpieczna pod koniec 1 trymestru?a może lot samolotem jest lepszy od podróży autem?

Na szczęście tydzień ciąży będzie jeszcze niski. Jednak długotrwałe siedzenie zawsze jest niewskazane w ciąży z uwagi na powstawanie zastoju krwi w miednicy i macicy, co nie jest dobre. W czasie dłuższych podróży należy robić kilka-kilkanaście minut przerwy i zmianę pozycji (kilka metrów spaceru).
Samolot jest korzystniejszy.