Podróżowanie podczas wczesnej ciąży

Witam, zrobilam test ciążowy i wyszedl pozytywnie:) Ostatnia miesiączke mialam 14.05, wiec to poczatek:) Przebywam obecnie za granica i chce wrócić do Polski ale strasznie dluga droga przede mna, konkretnie 2200 km. Czy to bezpieczne? Podróżować mam samochodem. Slyszmam ze do 6 tyg takie podroze nie sa wskazane. Proszę o odpowiedz.

Szanowna Pani!

Rzeczywiście droga jest bardzo długa , ale lepiej jechać samochodem niż lecieć samolotem.Proszę w trakcie drogi co kilka godzin robić dłuzsze postoje, to nie powinno się nic dziać.Jeżeli dałoby się podzielić podróż na 2 dni z noclegiem to byłoby super.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka