Podróżowanie samolotem pod koniec pierwszego trymestru ciąży

Dzień dobry, chciałam dostać informacje na temat podróżowania kobiet w ciąży. Czy okres koniec I trymestru jest już bezpieczny na loty samolotem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najbezpieczniej jest podróżować samolotem w 2 trymestrze ciąży. Każdorazowo zanim kobieta ciężarna zdecyduje się na taki krok, powinna to omówić ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi ciążę.