Podwięzadłowa, prawostronna przepuklina jądra miażdżystego

Podwięzadłowa,prawostronna przepuklina jądra miażdżystegoC5/6 uciska worek oponowy,uciskając brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego,redukuje szerokość światła kanału kręgowego do 7,4mm,zwęża prawy zachyłek boczny z uciskiem korzeni nerwowych.Szeroka centralna przepuklina jądra miażdżystego C6/7 uciska worek oponowy, uciskając brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego,redukuje szerokość światła kanału kręgowego do 7,6mm,zwęża oba zachyłki boczne oraz wejście do obu otworów międzykręgowych.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Wynik badania należy skonfrontować z występującymi objawami. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.