Podwyższona liczba płytek krwi (PLT)

Oto moje wyniki: WBC - 6.33, RBC - 4.60, HGB - 11.2, HCT - 36.2, MCV - 78.5, MCHC - 31.1, MCH- 24.4, RDW - 13.7, PLT - 522, MPV - 8.6. Z góry dziękuję za dopowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wyniki wskazują na niedokrwistość z niedoboru żelaza. Niepokojąca jest podwyższona liczba płytek krwi (PLT). Przyczyną może być niedobór żelaza, ale wzrost poziomu PLT nie powinien być tak duży. Ponadto badania laboratoryjne są badaniami dodatkowtymi, więc ich interpretacja jest możliwa wyłącznie w oparciu o obraz kliniczny, a Pan/Pani nie pisze, jakie dolegliwości skłoniły Pana/Panią do wykonania badań. W tym przypadku niezbędna jest konsultacja lekarza POZ.