Podwyższona liczba płytek krwi (PLT)

Oto moje wyniki: WBC - 6.33, RBC - 4.60, HGB - 11.2, HCT - 36.2, MCV - 78.5, MCHC - 31.1, MCH- 24.4, RDW - 13.7, PLT - 522, MPV - 8.6. Z góry dziękuję za dopowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Wyniki wskazują na niedokrwistość z niedoboru żelaza. Niepokojąca jest podwyższona liczba płytek krwi (PLT). Przyczyną może być niedobór żelaza, ale wzrost poziomu PLT nie powinien być tak duży. Ponadto badania laboratoryjne są badaniami dodatkowtymi, więc ich interpretacja jest możliwa wyłącznie w oparciu o obraz kliniczny, a Pan/Pani nie pisze, jakie dolegliwości skłoniły Pana/Panią do wykonania badań. W tym przypadku niezbędna jest konsultacja lekarza POZ.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty