Podwyższona temperatura, kaszel, katar, ból głowy i wymioty u 4-latka po przebytej sepsie

Pomocy! Moje 4 letnie dziecko jest po ciężkich 3 SEPSACH! Teraz ma temperaturę do 38,5 stopni ale po czopku schodzi, poza tym ma kaszel od paru dni, skrócony oddech, katar, ból głowy i co weźmie małego łyczka picia ma wymioty. Proszę doradźcie mi co mam zrobić, bo nie wiem czy dzwonić na pogotowie czy co? (nie chętnie dzwonie ponieważ jak ostatnim razem zadzwoniłam to mnie niemiło potraktowano, i powiedziano, że panikuję ).

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy zdecydowanie są bardzo niepokojące! Dziecko powinien niezwłocznie ocenić lekarz, najlepiej pediatra! Może Pani zatem albo wezwać pogotowie albo udać się do nocnej ambulatoryjnej pomocy lekarskiej.