Podwyższona temperatura przy stosowaniu sterydów

Witam mam pytanie mam 39.2 stopni C biorę sterydy. Nie mam innych objawów typu katar czy kaszel. Lekarze twierdzą że nic mi nie jest lecz jest to trochę niepokojące. Czy domyślają się Pan/Pani co to może być za choroba. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Witam! W przypadku pojawienia się gorączki nieznanego pochodzenia w trakcie sterydoterapii wskazane jest wykonanie pełnej morfologii krwi z rozmazem. Gorączka może wiązać się bowiem z obniżonym poziomem białych krwinek. Wyniki powinien zinterpretować lekarz.