Podwyższona temperatura u dwuletniego dziecka

Witam, mój dwuletni synek przez 4 dni miał 38 stopni, później kaszel i lekki katarem, dziś dzień 5 goraczki juz nie ma ale mówi ze boli go brzuszek. Tak jakby łapało go co 45 min. Jak był marudny zjadł trochę słodkiego, czekolady, batonik jajko niespodzianka. Czy to może być przyczyną? Bo ogólnie wygląda dobrze, bawi się, śmieje. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przyczyną bólu brzucha mogą być spożyte słodycze, które upośledzają perystaltykę. Jesli dolegliwości nie miną proszę skonsultować się z pediatrą. Pozdrawiam