Podwyższone ciśnienie krwi a tabletki Limetic

Witam, Biorę tabletki Vibin. Aktualnie jestem na tabletkach placebo(ostatni tydzień w blistrze). Moja lekarka zaleciła mi zmianę tabletek na Limetic ze względu na podwyższone ciśnienie i zaleciła mi wziąć pierwszą tabletkę Limetic w pierwszym dniu miesiączki. Czy jeżeli stosunek miał miejsce w tygodniu przyjmowania tabletek placebo, a jeszcze przed krwawieniem(tym samym przed wzięciem pierwszej tabletki Limetic) czy jest ryzyko zajścia w ciąże? Czy nadal ochrona działa?

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Ochrona powinna działać jeżeli nie wystąpi krwawienie proszę koniecznie oznaczyć poziom beta hcg