Podwyższone ciśnienie u 63-latka

Mam 63 lata mam podwyższone ciśnienie krwi :180/69 . Czy to jest niebezpieczne?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Otrzymany wynik wymaga konsultacji lekarskiej. Pojedynczy wynik nie upoważnia do postawienia rozpoznania, ale uzyskany przez Pana pomiar wymaga dalszej kontroli i wizyty u lekarza. Jeżeli pomiary w gabinecie i w domu będą podwyższone konieczne będzie włączenie leków. Nadciśnienie tętnicze wymaga leczenia, gdyż grozi wieloma niebezpiecznymi powikłaniami. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.