Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone enzymy sercowe

Moje dziecko ma 10 dni i podwyższone enzymy sercowe tropina wynik z 13.10: 0,074 a z 16.10 0,072 oraz kinaza CKMB wynik z 13.10 51.3 a z 16.10 48,6. Pani doktor chce podać dziecku pentaglobulinę. Proszę mi napisać, czy to jest słuszna decyzja czy lepiej udać sie na konsultacje kardiologiczną.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Holter EKG

Holter EKG to jedno z badań serca. Czy wiesz, na czym polega i kiedy się go stosuje? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - dr. Piotra Gryglasa, kardiologa.

Witam! Niestety przedstawiła Pani tylko wyniki enzymów sercowych oznaczonych u Pani dziecka. Na podstawie tylko tej informacji trudno określić rozpoznanie oraz celowość działania lekarza prowadzącego. Na pewno można stwierdzić, że enzymy przekraczają górną granicę normy, co wskazuje na uszkodzenie mięśnia sercowego. U tak małych dzieci zazwyczaj ma to związek z infekcją. Dlatego też lekarz prowadzący rozważa dożylne podanie immunoglobuliny. Niestety nie znając objawów klinicznych oraz wyników pozostałych badań dodatkowych trudno mówić o hipotetycznym rozpoznaniu, a na pewno należy wykluczyć również kardiomiopatię. Ważnym czynnikiem jest czas oczekiwania na wdrożenie leczenia, dlatego też konsultacja kardiologiczna jest wskazana, ale nie może wiązać się z opóźnieniem leczenia. Proponuję porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat podejrzewanej przyczyny i metod leczenia. Jestem przekonany, że postara się przedstawić odpowiedzi na wszystkie Pani pytania. Niestety nic więcej w tej chwili nie można powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy