Podwyższone enzynofile, HGB i płytki krwi

mam podwyszone enzynofile 7.5 hgb13.3 plytki krwi278 bola mnie stawy i kosci co to powoduje??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom hemoglobiny i płytek krwi jest prawidłowy. Poziom eozynofili rzeczywiście jest podwyższony. Najczęściej jest to wynik schorzeń alergicznych oraz pasożytniczych. Może być to jednak także objaw kolagenoz, infekcji, wynik stosowanych leków i wielu innych. Ze względu zatem na opisane objawy oraz nieprawidłowy poziom eozynofili proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zestawi pełny wynik morfologii z Pani stanem zdrowia/historią choroby.